Rosnąca ilość ludzi ma dosyć pracowania dla kogoś i myśli o otwarciu swojej działalności. Niekiedy ich starania podążają w stronę handlu hurtowego czy detalicznego i niemała część z tych osób pomyślała nad otwarciem obuwniczej hurtowni. Lecz czy tego typu obuwie hurtownia ma w dzisiejszych czasach szansę na powodzenie, kiedy dookoła stoją handlowe galerie i supermarkety? W większych miastach obuwnicza hurtownia to mocno odważne przedsięwzięcie.

Na rynku lokalnym funkcjonują duże handlowe sieci, supermarkety oferują kiepskie co prawda, ale tanie buty. Pozostają jeszcze osiedlowe, lokalne bazary i sklepy, które przeważnie biorą towar od większych hurtowników, i tam powinniśmy poszukać swojego miejsca. Jeżeli będziemy sprzedawać dobrej jakości obuwie w dobrych cenach, to są spore szanse na sukces. Dużo korzystniej jest poszukać swojego miejsca w niedużych miejscowościach, gdzie na lokalnym rynku nie istnieje ani jedna obuwnicza hurtownia. Przez to możemy liczyć zarówno na stoiska i sklepy, które jeśli zaproponujemy ciekawe wzory, to będą w naszej hurtowni się zaopatrywać, lecz również na normalnych osób, jakich skusimy niskim cenami.

Wiadomość o taniej i ciekawej propozycji przeważnie roznosi się szybko, i mogli będziemy także liczyć na klientów tego typu. Rzecz jasna najważniejszy jest dobry towar. Obuwie kiepskiej jakości lub zbyt drogie z pewnością nabywców nie znajdą, i wtedy będziemy mieli spore problemy. Z tego też powodu powinniśmy sprzedawać szeroki wybór obuwia, ponieważ nawet jeżeli pewne wzory nie będą się dobrze sprzedawały, to na pozostałych zarobimy co trzeba.