Zdrowy sen to podstawa, te słowa słyszymy cały czas. Lecz spokojny, zdrowy odpoczynek to przede wszystkim dzieło należytej jakości materaca do spania. Takiego materaca, jaki nie odkształci się, będzie należycie sprężysty i twardy, a w dodatku będzie przepuszczał powietrze, przez co nie spocimy się. Jeżeli dodamy do tego, aby materac do spania był cichutki i nie wydawał dźwięków przy kładzeniu się, to będziemy mieć najlepsze miejsce na sen.

Zapytać tylko należy, czy taki materac można nabyć? Dużo ludzi uważa, że raczej nie, że każdy bez wyjątku z materacy, z jakim mieli do czynienia, posiada przeróżne małe lu duże niedociągnięcia. Najprawdopodobniej te osoby nie miały do czynienia do tej pory z materacami z lateksu, jakie bezapelacyjnie wypełniają wszystkie bez wyjątku powyższe cechy. Lateksowe materace wykonane są z surowca zwanego lateksem. Przez swoje właściwości materiał ten został niezwykle wykorzystywany w najróżniejszych wyrobach, a jednym z popularniejszych są lateksowe materace.

Takie materace robione są najczęściej z pojedynczego bloku surowca, przez co nie ma ich łączenia i klejenia. Połączenie takie może pogorszyć końcowy wyrób, dlatego więc, że nie są łączone, to mają ogromną odporność na zużycie. Produkcja materacy z lateksu nie należy do łatwych, jest parę technologii robienia materacy tego typu. Najpopularniejsza technologia będzie polegać na produkowaniu wyrobów w formie o wymaganych rozmiarach. Ta metoda posiada wady, i powoli zostaje zamieniana nazywanym ogólnie systemem ciągłej produkcji, w którym wykonuje się taśmę lateksową, a ona z kolei cięta jest na odpowiednie wymiary.