Większość z nas z pewnością posiada swoje ukochane zwierzątko jakie chciało by posiadać w swoim mieszkaniu. Do najbardziej popularnych przede wszystkim możemy zaliczyć kota i psa jakie jednak mogą być sporym kłopotem gdy na przykład wyjeżdżamy na urlop. Niekiedy letnią porą jadąc ulicą zauważyć można błąkającego się psa podchodzącego do stojących pojazdów.

Rezultatem takiego pozbycia się psa jest przeważnie jego śmierć gdyż porzucone psiaki trafiają pod maski pojazdów. Kiedy będziemy chcieli kupić do mieszkania zwierzaka, który nie będzie potrzebować takiego zaangażowania w opiekę możemy pomyśleć nad królikiem. Z pewnością każdy z nas miał okazję widzieć miniaturkę królika jaki jest bardzo uroczym małym zwierzątkiem jakiego można trzymać w małym mieszkaniu. Jest to niezwykle sympatyczny zwierzak jakiego z pewnością nie trzeba będzie wyprowadzać na spacery, a właśnie z tym jest dużo problemów.

Królik to gryzoń który siedzi przeważnie w swojej klatce, a czyścić ją będzie trzeba co jakiś czas. W Polsce jest całkiem sporo miejsc gdzie można nabyć tego ciekawego zwierzaka. Najpopularniejszym wyjściem jest rzecz jasna zoologiczny sklep w jakim można znaleźć kilka różnych ras, lecz możemy również poszukać indywidualnych właścicieli zajmujących się ich sprzedażą. Nabywając królika trzeba mieć na uwadze to, że wymagają one opieki weterynaryjnej.

Najkorzystniej jest poszukać fachowego lekarza, do jakiego będziemy się udawać po porady i na leczenie, przez co lekarz może poznać naszego zwierzaka i będzie w stanie lepiej się nim zająć. Najszybciej weterynarza możemy znaleźć podając w oknie wyszukiwarki frazę baza weterynarzy, przykładowo z nazwą miasta, w którym mamy swoje mieszkanie.