Chyba każdy administrator internetowej strony myśli o tym, aby mu ona zaczęła dostarczać jakiś dochodów. Spora część z nich jednak nie wie o tym co mogą dać partnerskie programy. A możemy zarobić całkiem sporo na nich, należy wiedzieć jedynie, w jaki sposób zabrać się za to. Jeżeli uruchomiliśmy swoją stronę i będziemy chcieć zarobić coś na niej, to musimy znaleźć odpowiedni program.

Podając w Google frazę program partnerski po paru chwilach dostaniemy odnośniki do stron które oferują udział w programach partnerskich. Powinniśmy je dokładnie sprawdzić, bo mogą się sporo różnić warunkami i prowizjami. Na przykład niektóre partnerskie programy płacą za unikalnego internautę, który zostanie przekierowany z serwisu współpracujących partnerów.

Najczęściej wysokie kwoty to nie są, lecz kiedy ma się dużą odwiedzalność, to zapewnić to może przyzwoite dochody. Inne programy naliczają prowizję za wykonanie przez użytkownika odpowiedniej akcji. Przykładowo może to być jakieś zamówienie, kupno jakiejś usługi lub przedmiotu lub wypełnienie formularza rejestracyjnego.

W takim przypadku prowizje mogą być sporo wyższe, ponieważ tylko niewielki procent użytkowników będzie się decydować na coś takiego. Przed wybranie programu dla siebie powinniśmy przyjrzeć się dokładnie ofercie, ponieważ na takiej podstawie można będzie oszacować, jak dużych dochodów można oczekiwać.