W tym sezonie wybieram się na urlop na Mazury. Długo zastanawiałem się nad wyjazdem nad morze lub nad jeziora i ostatecznie zwyciężyła druga opcja. Mój wybór rzeczywiście był trafny, ponieważ zaraz po zarezerwowaniu miejsca dowiedziałem się, że znajomy z dawnych lat prowadzi rejsy morskie i po jeziorach. Liczę, że taka atrakcja jak rejs po jeziorze będzie dla mnie w okazyjnej cenie.

Zresztą obecnie ceny na czarter jachtów stały się dość atrakcyjne, zatem wszyscy mogą sobie na nie pozwolić co najmniej raz w trakcie pobytu na wczasach. Kiedy byłem młody, rejsy jachtem dostępne były tylko dla wybranych i zwykły przeciętniak mógł sobie o nich jedynie pomarzyć. Z tego też powodu tym bardziej cieszę się, że w trakcie wypoczynku będę mógł zaznać tych atrakcji. Tym bardziej, że na urlop jedzie ze mną moja nowa narzeczona. A co może być piękniejszego od widoku brązowej skóry zroszonej morską bryzą. Zastanawiałem się, czy w tym czasie nie udałoby mi się zrobić sobie przy okazji zrobić patentu sternika.

Taki dokument to fajna rzecz. Może w kolejnym roku załapię się w takie rejsy po jeziorach już jako sternik za sterem. Połączenie zarobku z fantastycznym wypoczynkiem to byłoby coś. O szczegóły takiego patentu dowiem się pewnie coś od tego znajomego. Przecież on powinien być zorientowany. Zrobienie tego typu szkolenia nie zajmuje dużo czasu, kosztuje zaledwie pięćset złotych, a daje możliwość na na legalne i bezproblemowe sterowanie łodziami z silnikami spalinowymi.

19Z tego też powodu warto zrobić taki kurs, bo wówczas przeżyć można wspaniałą przygodę na wynajętym jachcie.