Jak doskonale wszystkim wiadomo – internet to co raz to bardziej atrakcyjne miejsce do zarabiania pieniędzy. Wbrew pozorom nie trzeba do tego posiadać gigantycznych kwot wyrażonych w setkach tysięcy czy też milionów złotych aby móc w nim zaistnieć. Tak na prawdę to wystarczy jedynie dobry lub też bardzo dobry pomysł na content oraz co tu dużo mówić odrobinę szczęścia – które zresztą jest potrzebne w każdym jednym biznesie.

Krótko mówiąc bez szczęścia ani rusz. Oczywiście oprócz ciekawej tematyki naszego bloga lub też jak kto woli videobloga niezwykle istotne są jeszcze dwa czynniki. Pierwszy z nich to powiązanie tematyki naszego contentu z działalnością biznesową. Co z tego że będziemy tworzyć wysokiej jakości content z zakresu ezoteryki jak jest to bardzo mały rynek i bardzo mało reklamodawców chce skojarzyć reklamy swojego biznesu z ezoteryką. Co innego jak nasz blog dotyczy na przykład turystyki. Blogi oraz videoblogi (podobnie zresztą jak programy telewizyjne) o tematyce turystycznej są przez odbiorców bardzo chętnie odwiedzane oraz subskrybowane. Oczywiście nie trzeba tutaj mówić jak ogromne pieniądze generuje branża turystyczna a jak nie trudno zgadnąć lwia część tych pieniędzy idzie właśnie na reklamę która jak wiadomo jest dźwignią handlu. W przypadku gdy prowadzimy turystycznego videobloga możemy za pośrednictwem przykładowo serwisu YouTube wklejać video -reklamy w swoje filmy i na tym właśnie zarabiamy.

Kolejnym źródłem dochodów mogą być na przykład koszulki z logo naszego kanału i wszystkie inne gadżety które tylko nam przyjdą do głowy. Możemy oczywiście robić odcinki sponsorowane – za które bez wątpienia zarobimy największe pieniądze. Sytuacją wręcz idealną jest jeśli nasz blog nie jest ograniczony terytorialnie a więc jak nie trudno zgadnąć stworzymy go w języku angielskim. Po pierwsze blog czy też videoblog będzie miał kilkanaście czy też kilkadziesiąt razy większy zasięg a w dodatku w bogatych krajach anglojęzycznych (Wielka Brytania Stany ZjednoczoneAustralia) stawki za reklamy są wielokrotnie wyższe niż w Polsce tak więc nasze dochody mogą być drastycznie wyższe niż w przypadku gdybyśmy celowali tylko i wyłącznie w polski rynek. Oczywiście tworząc swojego videobloga nie powinniśmy patrzeć tylko i wyłącznie na zarobki gdyż nasz blog szybko przestanie być ciekawy i chętnie odwiedzany przez internautów. W tym przypadku złotym środkiem bez wątpienia może być połączenie swojego hobby z zarabianiem pieniędzy.