Przewodniki dotyczące kupowania używanych zegarków są znacznie częstsze niż przewodniki dotyczące sprzedaży używanych zegarków. Ten artykuł wskaże ci właściwy kierunek, dając Ci kilka opcji.

Najpierw przyjrzymy się, co musisz zrobić, aby upewnić się, że zrobisz dobry interes i zapewnisz sobie maksymalny zwrot finansowy. Potem przyjrzymy się Twoim opcjom sprzedaży starego, używanego zegarka.

1) Po pierwsze musisz upewnić się, że zegarek jest w jak najlepszym stanie. Możesz go przywrócić przy minimalnych kosztach, zachowując integralność zegarka.

Najłatwiejszym i najtańszym sposobem jest nadanie zegarkowi dobrego wyglądu na zewnątrz. Po prostu przetrzyj zegarek za pomocą ściereczki do polerowania, a następnie sprawdź, czy nie ma zadrapań, przetarć i tym podobnych. Jeśli masz poważne zadrapania, zastanów się, czy warto go profesjonalnie wypolerować np. u lokalnego sprzedawcy zegarków.

Jeśli jest to lekkie uszkodzenie, to nie powinno być zbyt wielkim problemem sprzedawania go takim, jakim jest. Jeśli jest to duże uszkodzenie, należy wziąć pod uwagę koszt polerowania w porównaniu do tego, co stracisz w wartości odsprzedaży i podjąć decyzję czy rzeczywiście warto go polerować

2) Należy upewnić się, że masz jakieś pudełka i dokumenty, które są częścią oryginalnego opakowania.

Im więcej masz rzeczy z oryginalnego opakowania i im lepszy jest jego stan, tym lepsza cena, jaką możesz otrzymać za zegarek. Szczególnie w przypadku prywatnych kupujących, dealerzy nie biorą tego czynnika zbyt mocno pod uwagę, ale to pomaga.

Gwarancje nie są zwykle zbytnim problemem, ponieważ mało który zegarek ma gwarancję dłuższą niż 2-3 lata, a raczej nikt nie spzredaje zegarka po roku czy dwóch używania.

 

Zasadniczo masz 4 opcje, gdy zdecydujesz się sprzedać używany zegarek.

 

Prywatna sprzedaż

Prywatna sprzedaż jest między Tobą a inną osobą twarzą w twarz. Może to być znajomy lub krewny, lub może to być osoba, która zapytała o zegarek, który reklamowałeś na sprzedaż.
Możesz reklamować używane zegarki w reklamach zarówno w trybie online, jak i offline, a nawet za pośrednictwem swojej strony internetowej lub Facebooka. Podczas korzystania z tej metody należy zachować ostrożność. Zdrowy rozsądek podpowiada, że na świecie jest wielu nieuczciwych ludzi, a ktoś, kto umówi się z Tobą na kupno Twojego zegarka w odpowiedzi na jedną z twoich reklam, może nie przyjść z zamiarem wręczenia Ci pieniędzy przed odejściem z Twoim zegarkiem. To tak lekko powiedziane.

Prywatne wyprzedaże najlepiej prowadzić wśród znajomych i krewnych, chociaż krąg potencjalnych nabywców jest najbardziej ograniczoną opcją na liście.

Sprzedaż aukcyjna

Istnieje oczywiście kilka znanych serwisów aukcyjnych, które umożliwią bezpieczną sprzedaż zegarka i jest to zdecydowanie najlepsza i najbezpieczniejsza metoda sprzedawania używanego zegarka nieznajomemu.
Zakres potencjalnych nabywców jest ogromny, ale pamiętaj o przestrzeganiu wszystkich wytycznych i byciu szczerym na temat zegarka, gdy wprowadzisz go do swojej aukcji. Wyceń go uczciwie i niech spełnia on dokładnie to, co oferujesz.

Sprzedaż handlarzowi

Sprzedaż handlarzowi zegarków to bezpieczny i łatwy sposób na sprzedanie używanego zegarka, ale przyniesie również najniższy zwrot.

Większość dealerów kupi zegarek za znacznie niższą cenę niż osoba prywatna, ponieważ sprzedawca musi dokonać kontroli zegarka i wszelkich napraw, musi również spróbować sprzedać go po cenie rynkowej, aby móc dać upusty prowadzące do zamknięcia transakcji, zapłacić prowizję dla sprzedawców i oczywiście zarobić.

Szukaj sklepy, które prowadzą sprzedaż zegarków tzw pre-owned (czyli po prostu używanych. Oczywiście sklepy lombardowe są twoim najlepszym portem handlarza.

Dokonanie wymiany

Coraz większa liczba sklepów z zegarkami oferuje wymianę zegarków. Zamiana następuje po wybraniu nowego zegarka, który chcesz kupić i zaoferowaniu częściowej wymiany starego zegarka w celu uzyskania zniżki.

Na przykład możesz mieć stary zegarek (zegarek A) i zdecydować, że chcesz kupić nowy zegarek (zegarek B). Zegarek B to koszt 200pln, sprzedawca oferuje Ci sprzedać zegarek za 100pln i wziąć w rozliczeniu zegarek A. Zasadniczo zegarek A jest traktowany jako zniżka dla Ciebie, handlarz również wygrywa, ponieważ następnie sprzedaje Twój stary zegarek, aby odzyskać część pieniędzy, które stracił na nowym zegarze, kupionym przez Ciebie.

Wymiany są bezpieczne i stanowią dobry sposób na odzyskanie wartości ze starego, używanego zegarka, ale uważaj – jeśli nie kupujesz nowego zegarka, który znacznie przewyższa wartość Twojego starego zegarka, to nie dostaniesz tyle, za ile byś sprzedał go prywatnie.

Te wskazówki wskażą Ci właściwy kierunek w odniesieniu do sposobu sprzedaży używanego zegarka. Powodzenia!

 

Artykuł napisany we współpracy z blogerem drewnianezegarki.com.pl