Byłam przywiązana do mojej rodziny, lecz gdy zaczęliśmy planować ślub, to zdecydowaliśmy, że musimy jednak mieć swoje miejsce. Z tego też powodu zaczęłam szukać niewielkiego niedrogiego domku, gdzie moglibyśmy z mężem zamieszkać.

Było to trudne, gdyż w ostatnim czasie ceny nieruchomości bardzo wzrosły. Praktycznie wszystkie interesujące domki tak dużo kosztowały, że po prostu nie mieliśmy na to środków. Im szukałam dłużej, tym przestawałam wierzyć, że się nam uda znaleźć kawałek ziemi i wybudować swój domek. W pewnej chwili zaczęliśmy myśleć nad zakupem niewielkiego mieszkania. Głównie dlatego że znacznie mniej kosztowały, niż kupno czy budowa domku. Dodatkowo użytkowanie również mniej kosztowało. Od nowa więc zaczęliśmy sprawdzać ofertę rynku nieruchomości w naszej miejscowości, lecz teraz szukając niewielkiego mieszkania.

Szybko znaleźliśmy, że w pobliżu mojego rodzinnego domu pojawiło się mieszkanko, które chyba na nas czekało. Było do całkowitego wyremontowania, lecz akurat to mi pasowało, bo miałam możliwość urządzenia go tak jak chciałam. Miało przystępną cenę, więc nie myśleliśmy długo i po tygodniu ruszyliśmy z formalnościami. Trwało to wszystko ponad miesiąc, aż wreszcie otrzymaliśmy komplet kluczy do wymarzonego mieszkania i rozpoczęliśmy urządzanie go.