W ostatnim czasie można zaobserwować ciągle zwiększającą się popularność internetowych sklepów. Powoli kupujący porzucają kupowanie swoich ulubionych towarów w serwisach aukcyjnych i nabywają je właśnie w internetowych sklepach.

Z tego też powodu sklepy internetowe są coraz bardziej popularne i ludzie wydają w nich coraz więcej swoich pieniędzy. Przede wszystkim sklepy internetowe analogicznie jak aukcyjne portale proponują kupno towarów bez wychodzenia z mieszkania co chyba jest ich najważniejszą zaletą. Dodatkowo sklepy internetowe współpracują z uznanymi firmami kurierskimi przez co nabyty towar można odebrać już następnego dnia po kupnie nie czekając długo na przyjście listonosza co niekiedy może się zdarzyć gdy kupujemy na internetowych aukcjach.

Kolejną także bardzo istotną sprawą jest to, że sklepy internetowe oferują swoim klientom najróżniejsze promocje i rabaty. Robiąc zakupy często w danym sklepie liczyć możemy na dobre ceny a także różne gratisy. Właśnie te trzy sprawy decydują o tym, że internetowe sklepy cieszą się rosnącą popularnością wśród kupujących w wielu krajach.